A| Na úvod sezony jsme porazili nováčka z Dobrovíze + sestřih gólů

Fotbalisté Kralup se i s několika novými posilami představili v prvním utkání nové sezony proti Dobrovízi. Nováček soutěže ukázal, že v právě započatém ročníku rozhodně nehodlá hrát druhé housle, na domácí borce to ale nestačilo.

Hned po pár vteřinách od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího se do dobré příležitosti dostal domácí Janíček, gólmana Dobrovíze ale nepřekonal.

Ve 3. minutě však hostující brankář již kapituloval. Po pěkné kombinaci a následném centru ze strany se zblízka tváří v tvář Obrciánovi prosadil útočník Luboš Krejza.

Po dvaceti minutách hry mohl vedení Kralup navýšit Michael Glogas, který unikal sám na dobrovízského brankáře. Strážce hostující branky ale Glogasovu přízemní střelu pohotově vyrazil nohou.

Ve 26. minutě se Dobrovíz po dlouhém vhazování a pohotové střele radovala z vyrovnání. Její radost ale netrvala dlouho, jelikož rozhodčí branku neuznal pro ofsajd.

Poté měli lepší pasáž hosté, kteří se dvakrát dostali do zakončení. Nejprve proti střele zasáhl gólman Víšek, podruhé se pokus zpoza vápna snesl nad branku Kralup.

Dobré minuty Dobrovíze skončily zhruba po půlhodině hry, kdy se po faulu na Rejmana z penalty trefil nový útočník Kralup Dominik Menčl.

Ve 34. minutě to bylo už 3:0. Z dálky napřáhl kapitán David Hemr, jehož tvrdá střela se od břevna odrazila do Obrciánovy branky. Výstavní trefa, kterou diváci ocenili hlasitým potleskem.

Ve 43. minutě se i hostům podařilo rozvlnit síť, když přízemní centr Faigla zužitkoval Tomáš Racocha. Branka ale znovu neplatila kvůli ofsajdovému postavení.

V samotném závěru už se Dobrovíz přeci jen mohla radovat. Po centru ze strany stanovil poločasové skóre na 3:1 hostující Zdeněk Weis.

Druhá půle již nebyla tak atraktivní, jako ta první, pár zajímavých momentů ale i tak přinesla.

V 54. minutě střílel z dálky k tyči hostující Tomáš Racocha, jeho pokus ale skončil těsně vedle Víškovy svatyně.

O zhruba deset minut později zakončoval po dlouhém autu do vápna na zadní tyči kralupský Rejman, gólman jeho pokus vyrazil nohou na roh.

V 87. minutě se hostům podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Z přímého kopu se podruhé v utkání prosadil Zdeněk Weis.

Závěr zápasu si kralupští pohlídali, a v úvodním utkání nové sezony tak přemohli Dobrovíz 3:2.

Sestřih branek naleznete na našem kanále na YouTube: youtu.be/PMSwVa3otKc?feature=shared

FK Kralupy 1901 - TJ Sokol Dobrovíz 3:2 (3:1)

Góly: 3. Krejza, 32. Menčl (penalta), 34. Hemr - 45. a 86. Weis

Sestava: Víšek - Jindřich (58. Zabilanský), Čižikov, Culek, Řezníček (88. Válek) - Rejman, Glogas (46. Valtr), Hemr, Janíček - Krejza, Menčl (76. Klier)