A| Se sezonou jsme se rozloučili prohrou s rezervou Kladna

V posledním utkání sezony čekal kralupské borce B-tým Kladna. Utkání bylo vesměs vyrovnané, kladenské mládí ale uštědřilo domácím lekci z produktivity, a z vítězství se tak nakonec radovali svěřenci trenéra Abrhama.

Úvodní minuty utkání byly poměrně vyrovnané a na obou stranách byly k vidění spíše náznaky šancí.

V 17. minutě byli diváci svědky první větší příležitosti, a hned z toho byla branka. Centr hostujícího Truhláře našel na zadní tyči Jana Dudu, a ten z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť. Kladno tak vedlo 1:0.

O pět minut později mohli domácí srovnat. Balón do běhu dostal Emmer, který následně přihrál pod sebe na volného Řezníčka. Kralupský fotbalista ale z dobré pozice branku netrefil.

Ve 24. minutě unikal sám na brankáře Víška Marek Truhlář. Kladenský mladík domácího gólmana obešel, byl ale v úhlu, a tak namísto zakončení zvolil přihrávku. Jeho nabídka ovšem nenašla žádného z jeho spoluhráčů.

Před koncem poločasu se kralupský Řenč skvělým způsobem zbavil protihráče a vystřelil na zadní tyč. Bohužel pro domácí ale vedle.

Vzápětí připravil Houžvička šanci pro Řezníčka, který však svůj pokus nasměroval pouze do připraveného gólmana hostů.

Druhý poločas začal přečíslením hostů. Nadějný brejk vedl Truhlář, který přihrál doleva na Petra Hoffmanna. Kladenský fotbalista ale zakončil pouze do rukavic Kamila Šídla, který o poločasové přestávce nahradil mezi třemi tyčemi Petra Víška.

Poté na druhé straně vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou zpoza vápna obránce Řenč. Ševce byl připraven.

V 51. minutě se Kladno dostalo do brejku, který vyřešilo naprosto perfektně. Hosté v podčíslení přehráli kralupskou obranu, až se v samostatném úniku ocitl střídající Jakub Bokša. Kladenský žolík obešel brankáře Šídla a střelou do prázdné svatyně navýšil náskok svého týmu.

Neuběhlo ani pět minut a bylo to 3:0. Prudký centr ze strany zužitkoval další střídající hráč, tentokrát Oldřich Čermák, který zblízka rozvlnil síť.

Vzápětí provedli domácí hned trojitou změnu. Hřiště opustili Jaroslav Emmer, Tomáš Petr a Michal Houžvička. Tito tři borci se tímto zároveň rozloučili s modrobílými barvami, jelikož v následující sezoně už v Kralupech pokračovat nebudou. Na hrací ploše je nahradili Michael Glogas, Denis Klier a David Zabilanský.

Zbytek utkání už se vesměs dohrával. Domácím se ještě v závěru podařilo snížit, když se po přihrávce kapitána Hemra prosadil střídající Dominik Neumann.

Kralupy se tak se sezonou rozloučily prohrou 1:3 s rezervou Kladna, a v konečné tabulce jim tak patří 8. místo.

FK Kralupy 1901 - SK Kladno "B" 1:3 (0:1)

Góly: 87. Neumann - 17. Duda, 51. Bokša, 56. Čermák

Sestava: Víšek (46. Šídlo) - Emmer (57. Zabilanský), Houška, Culek, Řenč - Řezníček, Hemr, Houžvička (57. Glogas), Janíček - Krejza (65. Neumann), Petr (57. Klier)