Magický večer na Kladně, starší dorost předvedl fantastický obrat

V pozdním středečním odpoledni zajížděli starší dorostenci na půdu Kladna, proti kterému se chystali odehrát odložené utkání 7. kola Krajského přeboru U19. Soupeř našich mladých nadějí se před zápasem nacházel v tabulce na druhém místě, trenéru Richardu Kinterovi navíc kvůli čtyřem nasbíraným žlutým kartám nebyl pro utkání k dispozici obránce Rudolf Wachauf.

Domácí však vstupem do utkání, jež započalo v 17:00, roli favorita rozhodně nepotvrdili. Kralupští byli aktivnější a tlačili se dopředu, po půlhodině hry ale po chybě v obraně inkasovali, když se prosadil domácí Adam Feřtek.

Vstřelená branka vlila krev do žil kladenským fotbalistům, kteří postupem času začali na hřišti přebírat iniciativu a v závěru poločasu přidali druhý gól. Po dalším zaváhání kralupské defenzivy se prosadil Jakub Maxant.

Do druhé půle, která započala již za umělého osvětlení, nastoupili naše mladé pušky s cílem vstřelit rychlý gól, aby se vrátili do zápasu. První ale rozvlnili síť znovu domácí, když se po dalším nedůrazu v obraně trefil Martin Palán.

Hosté ale nesložili zbraně a se třemi novými tvářemi na hrací ploše začali pořádně větrat domácí obranu.

V 63. minutě se Kralupům podařilo snížit, když se střelou zpoza vápna trefil přesně k tyči Matyáš Svoboda.

Na blonďatého šikulu navázal o dvě minuty později Oliver Dolejší, jenž se ze strany řítil na brankáře Hejkala a tváří v tvář domácímu gólmanovi nezaváhal.

Třetí gól během tří minut vstřelil takřka ihned po rozehrávce znovu Dolejší, jenž využil nedorozumění v domácí obraně a vyrovnal na 3:3.

Kladenští byli jako opaření a bylo očividné, že svého soupeře podcenili.

Remízový stav trval do 76. minuty. Dobrou přihrávku do lajny dostal střídající Kryštof Král, který potáhl balón a přesnou přihrávkou před branku našel nabíhajícího Svobodu. Ten zakončením z prvního doteku prostřelil kladenského gólmana mezi nohama, a dokonal tak famózní obrat.

Kladno cítilo, že s utkáním ještě může něco udělat, veškeré domácí naděje na bodový zisk ale v 89. minutě pohřbil znovu Svoboda, který svým třetím přesným zásahem v utkání stanovil konečný výsledek zápasu na 5:3 pro Kralupy.

Bezprostředně po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího propukla na hřišti i na hostující střídačce obrovská euforie, jelikož tohle čekal málokdo. Otočit skóre z 0:3 na 5:3 se jen tak nevidí. Dorostenci ukázali obrovskou vůli, týmovost a odhodlání. Trenér Kinter naopak pevné nervy a skvělé tahy, i díky kterým byl ve středeční večer na Stadionu Františka Kloze na Kladně k vidění obrat, který drtivá většina klubu nepamatuje. Hoši, děkujem!

Rozhovor s trenérem Richardem Kinterem

Trenére, gratulace k senzačnímu vítězství, obrat z 0:3 na 5:3 je poměrně nevídaná záležitost. Zažil jsi někdy podobný zápas, ať už v roli trenéra, nebo hráče?

Přemýšlel jsem nad tím, zda se mi taková věc poštěstila zažít, ale upřímně si nevzpomínám, že bych něco takového zažil ať už v roli trenéra či v roli hráče. O to více si to tak mohu užít. V tomto případě je to umocněné tím, že jsme ještě v 62. minutě prohrávali o tři branky a výsledek se podařilo zvrátit za necelou čtvrthodinu.

Když jste inkasovali třetí branku, věřil jsi ještě, že byste si z Kladna mohli odvézt nějaké body?

Inkasovat chvíli po návratu z kabin byla pro nás malinko čára přes rozpočet. Chtěli jsme co nejrychleji vstřelit kontaktní gól a tím dostat domácí pod tlak. Bohužel co se nepovedlo nám, povedlo se jim. Řekl bych ale, že tento gól paradoxně uškodil spíše domácím, protože poté malinko polevili nejen v nasazení, ale i v soustředění. Abych odpověděl na otázku. Troufám si říct, že tomu nevěřil nikdo. Věřit se ale má až do úplného konce, takže dokud je nějaká malinká jiskřička naděje, vždy je třeba věřit. A tomuto týmu já věřím maximálně.

Se třemi body proti druhému týmu tabulky jste asi příliš nepočítali. Jak moc velká pomoc co se týče průběžného postavení v tabulce to je?

Tak samozřejmě se soustředíme na zápasy spíše s týmy, které jsou v tabulce kolem nás. Do každého utkání jdeme samozřejmě s touhou a cílem vyhrát, ale jak sám říkáš, tyto body jsou pomocí a takzvanými „body navíc“. Teď je ale třeba tyto body potvrdit doma s Hostouní.

Matyáš Svoboda se v utkání blýskl hattrickem. Jak hodnotíš jeho výkon?

Matyáš podává stabilně dobré výkony. Ten dnešní podtrhl hattrickem, za což zaslouží pochvalu. Nejen v tomto utkání, ale i v každém jiném utkání jde především o výkon celého týmu. V našem družstvu nehraje na hřišti jedenáct hráčů, ale jeden tým. Ať už je na hřišti kterýkoliv z kluků. V čemž je dle mého názoru obrovský rozdíl. V tomto je naše největší síla. V týmovosti, obětavosti, srdcařství, kamarádství a zábavě, o které fotbal především je.

SK Kladno "B" - FK Kralupy 1901 3:5 (2:0)

Góly: 30. Feřtek, 43. Maxant, 55. Palán - 63., 76. a 89. Svoboda M., 65. a 66. Dolejší

Sestava: Pátek - Žambůrek (89. Pecník), Suchoň, Vynohrad, Nikolajenko - Michalovský (56. Portašík) - Holý (56. Král), Truhlář (82. Cvrk), Svoboda M. (89. Svoboda S.), Čech (56. Valtr) - Dolejší (89. Knot)

Rozhodčí: Viktor Sandev - Ondřej Pech, Aleš Brejník